Jdi na obsah Jdi na menu

Slatinští vyhráli potřetí turnaj v Olovnici

7. 8. 2021

SK Slatina – Vltavan Chvatěruby 2:1 (1:0), branky: Doležal 2x

SK Slatina – Sokol Olovnice 4:3 (0:2), branky: Dobiáš 2x, testovaný hráč 1, Jeřábek

SK Slatina – TJ Sokol Neuměřice 3:0 (1:0), branky: Jeřábek, testovaný hráč 2, Kočí

V sobotu 7. srpna se Slatinští zúčastnili tradičního memoriálu Vladimíra Potockého, který pořádá sousední Olovnice. Letos se jednalo již o 12. ročník a jak je již zvykem, vše bylo perfektně připravené včetně ligového pažitu. Tým Slatiny do turnaje vstupoval bez předchozí přípravy, jelikož se na tréninky během července téměř nikdy nesešel dostatečný počet hráčů. Veškerá fyzická příprava tak byla otázkou individuální zodpovědnosti, částečně ji pak kompenzoval dostatečný počet náhradníků a systém hokejového střídání. Celkem se turnaje zúčastnilo 17 hráčů vč. dvou testovaných mladíků a dvou nových posil pro nadcházející sezónu (Majer, Dobiáš). Úvodní zápas proti Chvatěrubům se nesl v opatrném duchu, skóre otevíral Doležal, který nadvakrát překonal gólmana hostí. V druhém poločase pak stejný hráč navýšil skóre na 2:0 poté, co proměnil pokutový kop. Chvatěrubští v závěru zápasu průběh zdramatizovali, avšak konečné skóre 2:1 znamenalo vítězný vstup do turnaje. Ve druhém zápase jsme se střetli s domácím týmem. Nejspíš vinou únavy nás domácí v prvním poločase zaskočili rychlou brankou, a ačkoliv jsme si vypracovali několik vyložených gólových příležitostí, soupeř šel do kabin s dvoubrankovým vedením. Do druhé půle vstoupili Slatinští s větším nasazením, a kdo nestihl vystát frontu na Plzeň do skla, pravděpodobně propásnul všechny čtyři góly, kteří slatinští vměstnali do šesti minut. Postupně se trefili Jeřábek, Dobiáš a jeden z testovaných mladíků. Druhá branka Dobiáše se nakonec ukázala jako vítězná, jelikož domácím se podařilo snížit na konečných 4:3 z pokutového kopu. Poslední zápas proti Neuměřicím byl dlouho vyrovnaný. Skóre otevřel až Jeřábek, zbylé šance zůstaly na obou stranách nevyužity. Ve druhé půli pak přidal druhý gól další z testovaných mladíků na konečných 3:0 upravil hlavou po rohovém kopu Kočí. Slatinští tak opanovali memoriál již potřetí v řadě a bez ztráty bodu si odvezli trofej pro nejlepší mužstvo. Závěrem patří díky organizátorům za bezchybnou přípravu turnaje a všem hráčům za jejich nasazení a předvedené výkony.

Sestava: Prodl – Schönfelder, Stratil, Majer, Sobota M., Kočí – Sobota J., Paskiewicz, Papay, Jeřábek, Šuchman, testovaný hráč 1, testovaný hráč 2 – Doležal, Kubica, Dobiáš, Tosin