3. kolo 21/22: SK Slatina - FK Slavoj Kladno B 4:3 (2:1)

12. 9. 2021

3. kolo IV: třída okres Kladno

SK Slatina - FK Slavoj Kladno B 4:3 (2:1)

Branky: 14. Novotný, 27. Mráz, 87. Dobiáš, 91. z pen Novotný - 37. Zieber, 58. Moutelík, 69. Zieber

Diváků: 50

Slavoj Kladno byl velmi kvalitní soupeř. Po úvodním oťukávání jsme se dostali do vedení brankou Lukáše Novotného, který nastoupil v našem dresu poprvé od zápasu proti béčku Vinařic než propuknul COVID. Druhou branku přidal Josef Mráz, který si pohrál s hostující obranou a z těžkého úhlu navyšoval na 2:0. Hosté dokázali Zieberem z přímého kopu před koncem úvodní půle snížit na 2:1. Ve druhém poločase šel sám na brankáře Mráz s Kubicou, hostující pomezní zvedl praporek pro údajný ofsajd. Následně jsme za to byli potrestáni vyrovnávací brankou Moutelíka v 58. minutě. V 69. minutě si na středu hřiště parádně nachystal míč Zieber a výstavní střelou, svojí druhou v utkání poslal hosty z Kladna do vedení. Na posledních 10 minut vyrazil ofenzívu podpořit z předstopera Jirka Majer. Tato změna přinesla své ovoce. Centry létaly do velkého vápna jeden za druhým. Naši kluci dokázali v 87. minutě vyrovnat brankou Dobiáše. Tato branka nám vlila krev do žil a následoval tlak, který vyústil v penaltový zákrok, kdy byl Dalibor Dobiáš faulován hostujícím hráčem již v nastaveném čase. K penaltovému puntíku se postavil Lukáš Novotný, který tvrdou střelou poslal naše mužstvo do vedení. Zápas jsme dokázali dovést do vítězného konce. Kluci dnes zaslouží absolutorium. Myslím, že kluci na dovolené v Řecku (kapitán Venca Kočí a špílmachr Jarda Doležal)  mají určitě obrovskou radost, že jsme dnes tento zápas zvládli.